OgÓlnie o staŻU

W okresie od 16 maja 2011r. do 10 czerwca 2011r. grupa 36 uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim uczestniczyła w dwóch stażach zagranicznych w ramach programu Leonardo da Vinci - tytuł projektu: "Praktyki zagraniczne dla techników z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim - 2010". Projekt dotyczył realizacji praktyki zawodowej dla uczniów klas trzecich Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, kształcścych się w specjalnościach technicznych: logistyk i informatyk. Praktyka zawodowa była częściś programu nauczania technikum.

StaŻ Montijo - specjalnoŚĆ Informatyk

Realizowany dla 18 informatyków w różnego typu szkołach w Montijo, Alcochete i w Pegoes (Portugalia). Partnerami praktyki była szkoła: Associacao Para a Formacao Profisisonal e Desenvolvimento de Montijo w Portugalii.

STAŻ Walencja - specjalnoŚĆ logistyk

Realizowany dla 18 logistyków. Odbywał się w firmach o rozbudowanych komórkach logistycznych w Walencji (Hiszpania). Partnerami praktyki była instytucja Esmovia - Walencja w Hiszpanii.

Partnerzy wywiązali się prawidłowo ze swoich obowiązków, wyszukali miejsca praktyk według wcześniej uzgodnionych wymagań i monitorowali właściwy przebieg staży.

Opinie UczniÓw

• quotesWithImg
    Praktyka w Walencji zostanie w mojej pamięci na zawsze - dodaje Mateusz Sokół. Wspaniałe przeżycie, miejsce pobytu - Port Saplaya wprost wymażone, warunki zamieszkania bardzo dobre, praktyka - aż się chciało tam być i to, co najważniejsze: atmosfera przyjaźni, współpracy z koleżankami i kolegami z klasy. Trzeba było przebywać z sobą przez miesiąc, żeby się dobrze poznać. Odbyte wycieczki przybliżyły mi kulturę, historię i zwyczaje Hiszpanii. Stadion FC Barcelona naprawdę robi wrażenie.   quotes

Mateusz Sokół